Sovte products theme

Zabezpečení ID karet pomocí vizuálních bezpečnostních prvků

vizualni zabezpecovaci prvky

Snižte možnost padělání ID karet pomocí FARGO Vizuálních Bezpečnostních Prvků (Visual Security Elements)

Prvky vizuálního zabezpečení Fargo nelze prakticky duplikovat, nicméně je lze snadno autentizovat.

Vrstvy vizuálního zabezpečení podstatně zvýší ochranu Vašich karet a organizace

vrstvy zabezpečení Hrozba zfalšování, krádeže a terorismu je bohužel v naší společnosti stále více aktuální. Dnešní padělatelé se stávají mnohem vynalézavější než kdy v minulosti. Rozšiřování digitálních tiskových technologií stále více umožňuje snadno padělat ID karty, které pak vypadají jako legitimní. Z tohoto důvodu jsou pak organizace mnohem zranitelnější, než kdy předtím, takže ztrácejí čas, peníze a dokonce někdy i životy.

To je důvod, proč opatřit Vaše ID karty bezpečnostními prvky, které je prakticky nemožné předělat či upravit nebo duplikovat nicméně je možné je snadno kontrolovat. Přidání pokrokových prvků vizuálního zabezpečení k ID kartám je ta nejsnadnější cesta pro zvýšení zabezpečení celého Vašeho identifikačního systému.

Od karet HoloMark/VeriMark™ přes možnost UV tisků a High-Secure laminátů/laminačních fólií až po Laserové gravírování - nabízí Fargo část skupiny HID Global celou škálu řešení pro zvýšení zabezpečení Vašich identifikačních karet. A co je mnohem důležitější, snižuje tak Vaši zranitelnost spojenou s Vaší identitou.

vizuální bezpečnostní elementy - holomark

Integrované holografické prvky pro ochranu ID karet proti jejich zneužití

Karty HoloMark a VeriMark mají pod svrchní ochrannou fólií 3D a 2D obrázek ve vysokém rozlišení. Tento motiv může být buď Standardní nebo Zákaznický.Zevní holografické prvky pro ochranu ID karet proti jejich zfalšování

vizuální bezpečnostní elementy
 1. Nano text (na obr. zvětšený na 2000%)
  Viditelný pouze při mnohonásobném zvětšení, řetězec s mikroskopickým textem je strategicky umístěn uvnitř tenkých čar grafického prvku.
 2. Mikro text (na obr. zvětšený na 1000%)
  Tento mikroskopický typ je tak detailní, že nemůže být duplikován pomocí sublimační, injekční nebo laserové tiskárny. Účelově umístěný text uvnitř křivek nebo elementů grafického návrhu. Tento alfanumerický typ objevíte pouze při zvětšení.
 3. Překlápějící se obrázky
  Tento VSE prvek poskytuje sofistikovanou úroveň animace a je extrémně obtížné jej duplikovat. Obrázek přechází zleva/doprava, shora/dolů nebo v jakékoliv kombinaci zobrazení opačného grafického návrhu.
 4. 2D/3D „pentle“
  Poskytuje komplexní obrázek pozadí a přitom nevyžaduje žádné speciální světlo nebo čtečku pro ověření. Detailní grafický obrázek je kombinací velmi obtížně zhotovitelných dvou a tří dimenzionálních plovoucích „pentlí“.
 5. Pseudo barvy
  Velmi efektní a atraktivní element, který je obtížné duplikovat, nicméně jej lze velmi snadno ověřit. Nakloníte-li kartu jedním směrem, uvidíte ve Vašem obrázku metalické, holografické tóny. Nakloníte-li kartu dále, uvidíte saturované, pravé barvy ve stejném obrázku.
 6. Tenké křivky
  Pozorujete-li komplex takovýchto tenkých křivek pod určitými úhly, vytvářejí iluzi pohybu. Příliš tenké, aby byly efektivně reprodukovány pomocí desktop tiskáren. Tyto křivky a obrazce mohou být snadno ověřovány pouhým okem při jednoduchém otáčení kartou.
 7. Měnící se obrázky
  Měnící se obrázky se skládají z prvků seskupených tak, že při naklánění karty dávají iluzi animace. Tento efekt je velmi časově náročný a obtížně duplikovatelný padělatelem.
 8. Skrytý text
  Jedním z nejdostupnějších a nejvíce sofistikovaných Visual Security elementů. Tento neviditelný alfanumerický typ může být přečten pouze pomocí laseru. Je ideální pro aplikace s vysokou úrovní zabezpečení, kde je klíčové ověření autentizace.
 9. Mika barvy
  Inkoust barevně posune zobrazení tak, že z určitého úhlu je design hologramu šedý a při po-hledu z jiných úhlů pak dle volby zákazníka zlatý, fialový, tyrkysový nebo zelený
 10. UV barvivo
  Za normálního světla průhledný inkoust, viditelný pouze v UV světle. Výběr barev zelená, čer-vená, žlutá nebo modrá.


Bezpečnostní prvky pro ochranu ID karet proti zfalšování tvořené laserovým gravírováním

Jedinečné identifikační údaje nebo obrázky jsou vryty přímo do těla karty a poskytují tak personalizaci vysoce odolnou proti padělání. Neoprávněná manipulace je prakticky nemožná, pokus změnit zapsané informace bude mít za následek zjevné poškození karty.

gravirování
 1. Podpovrchové laserové značení
  Laserové gravírování pod povrch karty, jako na tomto obrázku, přináší nezničitelnou identifikaci karty.
 2. Microtext
  Mikroskopický text při použití velikosti písma menší než 1 bod. Tento prvek je čitelný pouze s lupou. Umožňuje skryté zabezpečení s jednoduchým ověřením pravosti.
 3. Hmatatelný povrchový reliéf
  Plastický nápis Vám poskytuje možnost kontrolovat pravost karty pouze dotykem prstu.
 4. MLI/CLI - Násobný/Proměnný laserový obrázek
  Vypálené obrazy nebo data se mění s Vaším zorným úhlem při pohledu na kartu. To umožňuje jednoduché ověření pravosti karty.


UV tisk pro ochranu ID karet proti jejich zfalšování

Sublimační tisk pomocí fluoreskující HDP a DTC tiskové pásky. Tisk je neviditelný při běžném osvětlení, vytištěné údaje svítí modře, když je karta vystavena ultrafialovému světlu.

UV tisk

V případě zájmu o podrobnosti nebo cenovou nabídku nás kontaktujte na sovte@sovte.cz.