english

Základní informace o firmě SOVTE

Firma SOVTE byla založena v roce 1990 (1.10.) a je to plně česká soukromá firma. Zpočátku se firma věnovala analýzám a projektům automatizace informačních systémů (IS) a prodeji HW prvků pro technologii čárových kódů, v kombinaci pak pro automatizovaný sběr dat a tisk v těchto IS. Zejména se jednalo o prodej tiskáren čárových kódů.

V roce 1994 firma podepsala velmi důležitou distribuční smlouvu pro prodej: tiskáren čárových kódů, nově termo-sublimačních tiskáren identifikačních karet a též zcela nových průkopnických barevných sublimačních tiskáren pro digitální tisk barevných obrázků velikosti A4, později pak A5 a A3. Podpisem této smlouvy započala firma SOVTE dlouhodobou a velmi úspěšnou spolupráci s výrobcem výše uvedených tiskáren: FARGO Electronics, Inc., který se během několika let stal největším producentem a zároveň špičkovým inovátorem ID card technologie.

V roce 1999 se od firmy FARGO odštěpila a nově tak vznikla firma PRIMERA Technology, Inc. a převzala část vývoje a výroby barevných tiskáren pro signmaking a thermální inkjetový potisk CD, později DVD a BD (Blue-Ray). Oba výrobci věnovali značné úsilí tomu, aby poskytovali produkty té nejpokrokovější konstrukce, s výstupy vysoké kvality, a nejnovějšími technologickými prvky.

FARGO až do dnes vyrábí kompletní spektrum zařízení nejen pro potisk a laminaci karet, ale do tiskáren vsadila postupně kodéry pro celou škálu čipových karet. Sovte se přitom svým aplikačním i inovativním vývojem zasadil a přípravu – integraci celých ID systémů pro kompletní personifikaci karty včetně aktivace čipových karet v jediném procesu zpracování. Takto pak získává stále více zákazníků zejména vyžadujících profesionální zpracování karet. Získala celou řadu významných uživatelů nejen v průmyslu, státních institucích, univerzitách, velkých soukromých korporacích, apod. , ale i menších společnostech a klubech.

PRIMERA dnes nabízí velmi sofistikované automatické CD/DVD/BD duplikátory/tiskárny (publishery) a nové tiskárny na etikety včetně nové laserové tiskárny na role.

V souhrnu - hlavními aktivitami SOVTE jsou
  1. poskytování technologie FARGO ID Card Printers/Encoders,
  2. vytváření kompletních ID řešení pro zadavatele
  3. výroba: potisk, aktivace, a personifikace karet pro klienty. Mezi velmi úspěšné tiskárny dnes patří netransferové HDP (High Definition Printing) tiskárny/kodéry HDP5000, 0, DTC (Direct To Card) tiskárny DTC550 a DTC400 a populární menší tiskárny Persona C30 e a M30e s jednoduchou obsluhou a možnostmi zpracování i čipových karet.


Firma SOVTE nabízí vytváření kompletních identifikačních systémů pro automatickou identifikaci pomocí karet s využitím: čárových kódů, magnetického proužku, smart kontaktních a bezkontaktních karet včetně HID a HID iClass karet! SOVTE dnes nabízí kompletní ID Card systémy s tiskárnou/kodérem/laminátorem! Velmi úspěšné a žádané jsou dnes tyto systémy spolu s multi-technologickými kartami dodávanými pod obchodním názvem Crescendo, které lze použít např. v podnikové síti s PKI infrastrukturou. V rámci těchto systémů lze provádět přímé čtení a zápis čipových karet.

V roce 2008 se výrobce Fargo Electronics, Inc. se stal součástí HID GLOBAL, takže Sovte rozšířila i své portfolio o nabídku čteček a systémů HID pro fyzický a logický přístup.SOVTE - Hodkovická 8, 142 00 Praha 4
Tel.: 241 471 384, 244 472 725, 244 471 787, Fax: 241470814
sovte@sovte.cz

© 1999- 2020 , SOVTE, Hodkovická 8, Praha 4 - Lhotka, Česká republika, web: www.oldsovte.cz, e-mail: sovte@sovte.cz
poslední změna 12.08.2013